Про проект

Надаємо послуги точного часу, вже протягом:

 

Ми вітаємо Вас на сайті, цього чудового проекту, і раді вашому візиту.

Чудового тому що, тут можна абсолютно безкоштовно, швидко та якісно отримати точний час, а за наявності бажання навіть почати синхронізацію з еталонним годинником.

Дата старту проекту 2015-03-20 14:49:22

Навіщо потрібно синхронізувати час?

Річ в тому що, буд-який годинник, виконує всього дві операції:

  1. Зберігання часу
  2. Збільшення часу, на одну секунду, кожну секунду

Так як, в звичайному годиннику, одна секунда не схожа на іншу, через певний час, виникає різниця в часі між звичайним годинником та еталонним.

За то, щоб секунди були схожі одна на одну, відповідає пристрій під назвою тактовий генератор, його завдання створити та утримувати рівну частоту. На основі цієї частоти будується інтервали часу.

Чім точніший генератор частоти, тим точніше буде працювати годинник.

На цей час, найточніший годинник працює на основі атома цезію, який в лабораторних умовах, створює частоту такої точності, при якій, вони відхиляються на одну секунду раз в п’ять мільярдів років.

Такий годинник не кожна країна може собі дозволити.

Але отримати від такого годинника, час, цілком можливо, завдяки комп’ютерній мережі.

 

Про точність

Цей проект надає послуги точного часу, однак, зверніть увагу, проект аматорський і з цієї причини не може гарантувати високий рівень надійності та відмовостійкості, а в деяких випадках навіть не гарантується точність.

Рекомендуємо використовувати наші сервери у поєднанні зі іншими джерелами (алгоритм клієнта NTPD в цьому випадку може виявити відхилення від норми та переключитись на інший сервер ).

В свою чергу ми покладемо максимум зусиль для надання високоякісного сервісу.

 

Навіщо на комп’ютері точний час?

Але чому б ні? А якщо серйозно, комп’ютер це обчислювальна машина, більш того, десятиріччями про нього пишуть книжки та знімають фантастичне кіно, так що, точний час, це лише, то з чого починається високоточна робота комп’ютера.

В системному адмініструванні, серед найважливіших завдань, є малопомітна, а саме, підтримка точно та синхронізованого часу, на підприємстві, між усіма учасниками комп’ютерної мережі  та зовнішнім світом.

Програмне забезпечення, яке виконує завдання користувача, за звичай вимагає щоб годинник комп’ютера був синхронізований з всесвітнім часом.

 

Трохи про те, як це працює

Для синхронізації часу між комп’ютерами, можна використовувати локальну або глобальну обчислювальну мережу, цей спосіб не потребує додаткових грошових затрат (якщо мережа вже справно функціонує). Синхронізацію можна виконувати за допомогою різних протоколів, найпопулярніші на цей час, це «NTP» та «PTP». В нашому випадку використовується протокол «NTP», він легкий в налаштуванні, не вимагає апаратної підтримки, перевірено “часом”, за що його було успішно взято на озброєння вбудованої техніки (системи відео спостереження, мультимедійні плеєри, маршрутизатори, комутатори та інші).

«NTP» тримає точний час в  межах однієї мілісекунди, а якщо сервер знаходиться “поблизу” клієнта, то завдяки малим “стрибкам” та “затримкам” в мережі, точність досягає декількох мікросекунд.

В розумінні «NTP», є сервер “Stratum 1” який підключений безпосередньо до атомного годинника (до речі, в нього статус “Stratum 0”), частіше використовуючи порт RS232 (COM), так як цей порт дозволяю отримувати сигнал PPS без затримок. Слідом за таким сервером стоїть сервер «Stratum 2», на відміну від «Stratum 1» він вже отримує час через  комп’ютерну мережу, а також через цю мережу роздає час наступним серверам (які отримують статус «Stratum 3»).

Чим вище «Stratum» сервера, тим більше різниця з еталоном, але ця різниця настільки не суттєва, що спочатку взагалі не планувалося наявність ієрархії (кожний сервер вносить свою похибку у точність). У деяких випадках доступ до сервера «Stratum 1» для кінцевих клієнтів закрито, підключатися до такого серверу бажано тільки публічним серверам «Stratum 2».

Тобто, для точної синхронізації часу, необхідні сервери, які цей час роздають. Чим більше таких серверів (та чим вони ближче), тим точніше у клієнта будуть працювати годинник.

Механізм синхронізації виконує наступні задачі:

  • Вносить поправки у хід локального годинника (додаючи, чи віднімаючи мікросекунди у секунді) ґрунтуючись на даних з еталонного джерела.
  • Колекціонує унікальний «відбиток» похибки локального генератору тактів. Зібранні данні можна буде використовувати для роботи в режимі «Off-Line» в тих випадках, коли немає наявності доступу до зовнішнього сервера.

Чого ми прагнемо, створюючи даний проект?

Ми хочемо, хоч і не суттєво, але все ж таки, підвищити кількість серверів точного часу в Україні.

Особливо це актуально у зв’язку з ростом кількості комп’ютерної техніки, а також, задач, які потребують точний та синхронізований час.
А ще просто тому, що це забавно.

Про Проект

Доводимо проект до розуму, чекайте…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.